Seminární práce

Takzvaná seminárka patří mezi odborné práce, se kterými se setkáte nejspíš úplně nejdřív ze všech. S její přípravou se totiž budete muset často dokázat poprat už na střední škole. Přestože jde o práci celkem krátkého rozsahu a nároky na její odbornost nejsou zdaleka tak vysoké jako třeba u bakalářské nebo diplomové práce, i psaní seminární práce má svá pravidla, kterých je třeba se držet. Jak by tedy měla správná seminárka vypadat?

Struktura seminární práce

Titulní strana

Titulní strana bývá u seminární práce většinou nepovinná, ale jejím přidáním rozhodně nic nezkazíte. Kromě vašeho jména a tématu práce by měla obsahovat také váš studovaný obor, předmět a aktuální rok. Pro snadnější orientaci v práci sem můžete přidat i stručný obsah.

Úvod

V úvodu vyložte všechny karty. Představte zvolené téma a rovnou i cíl, kterého chcete svou prací dosáhnout. Prozraďte, proč jste si dané téma zvolili, nastiňte, co budou obsahovat jednotlivé kapitoly a jakým způsobem budete provádět svůj výzkum.

Stať

Stať by se měla skládat ze dvou částí – teoretické a praktické. V první části je místo pro citace, představení dané problematiky a odborných názorů na ni. Praktická část už je více o vás a o tom, co konkrétního jste při svém zkoumání zjistili.

Závěr

Tady přichází prostor pro shrnutí všeho, k čemu jste zkoumáním daného tématu došli. Zhodnoťte, zda se vám povedlo dosáhnout vytyčeného cíle. Pokud ne, nebojte se to přiznat. U psaní seminární práce víc než kde jinde platí, že hlavním cílem je cesta.

Seznam použité literatury

Pozor, závěrem u seminární práce nekončíme. Pokud jste použili ve své seminárce odborné citace, je nutné uvést na jejím konci přehledný seznam použitých zdrojů.

Přílohy

Poslední strana seminární práce patří přílohám. Sem přidejte všechny grafy, tabulky a další relevantní přílohy, které téma vaší práce doplní a dodají jí na větší profesionalitě. Za vhodně zvolené a zajímavé přílohy seminární práce vás plusové body rozhodně neminou.

Zdá se vám zpracování seminární práce trochu nad vaše síly? Nebo na to prostě jenom nemáte čas? Rádi vám čas i starosti ušetříme. Přihlaste se nám o pomoc.

Potřebuji pomoc se seminárkou
Dekorační prvek s ornamenty
Dekorační prvek tmavý roh

Jak to funguje?

 • Vyplníte objednávku
 • Vyhledáme zpracovatele
 • Na e-mail vám pošleme kalkulaci
 • Zpracujeme podklady a ověříme originalitu
Ikona obálky
Pošleme vám hotové podklady
Ilustrační obrázek studenta v popředí

Chcete se na něco zeptat?

+420  739 409 291
Tmavá textura pozadí
Dekorace mřížky na modrém pozadí
Dekorace mřížky na modrém pozadí

Ručíme za:

 • Rychlé zpracování
 • Přijatelné ceny
 • Úvodní stránka zdarma
 • Diskrétní přístup
 • 100% spokojenost
 • Citace dle platných norem
 • Zaslání SMS při vytvoření
Objednat
Ikona razítka kvality