Ročníková práce

Ročníková práce se na první pohled příliš neliší od klasické seminárky. I ona patří mezi první odborné práce, se kterými se během svých studentských let setkáte. Na rozdíl od seminární práce by však ročníková práce měla být pojata víc odborněji a její rozsah by měl být o něco větší – nejčastěji se pohybuje kolem 20 stran textové části. Takže jak napsat ročníkovou práci?

Struktura ročníkové práce

Titulní strana

Každá škola má většinou své vlastní metodické pokyny pro to, jak by měla titulní strana ročníkové práce vypadat. V zásadě však platí, že by na ní nemělo chybět vaše jméno, zvolené téma práce a název školy, fakulty a studijního oboru.

Anotace

Krátký text, který představuje celou práci. Stručně v ní tedy shrňte dané téma a metodiku, kterou jste zvolily pro jeho vědecké zkoumání.

Úvod

V úvodu máte prostor pro trochu hlubší nastínění tématu i pro naznačení, jakých výsledků jste měli v plánu svým bádáním dosáhnout. Můžete lehce naznačit i to, zda se vám nakonec cíl splnit povedlo, nebo ne.

Vlastní text

Hlavní a nejdelší část celé práce. Na rozdíl od seminární práce se tahle část nedělí na teoretickou a praktickou, ale jde o jeden celek. Přesto by však měla mít jasnou strukturu a logiku. Aby byla celá práce přehledná, doporučujeme rozdělit vlastní text do několika kapitol – a klidně i podkapitol, když bude třeba.

Závěr

V závěru máte prostor pro celkové zhodnocení práce. Představte, k čemu jste došli, i svůj vlastní názor na dané zjištění. Nebojte se téma klidně dál rozvinout a prokázat vlastní iniciativu v podobě návrhů na zlepšení aktuální situace.

Seznam použité literatury

Stejně jako u každé jiné odborné či závěrečné práce, i u té ročníkové je nutné uvést zdroje, ze kterých jste čerpali. Uveďte zde tedy abecední seznam použitých zdrojů i bibliografických citací

Přílohy

U ročníkové práce nejsou přílohy povinné. Rozhodně však nejsou ani zakázané. Vhodně zvolené přílohy se samozřejmě počítají jako aktivita navíc, která vám může vynést potřebné plusové body.

Zdá se vám zpracování ročníkové práce trochu nad vaše síly? Nebo na to prostě jenom nemáte čas? Rádi vám čas i starosti ušetříme. Přihlaste se nám o pomoc.

Potřebuji pomoc s ročníkovou prací
Dekorační prvek s ornamenty
Dekorační prvek tmavý roh

Jak to funguje?

 • Vyplníte objednávku
 • Vyhledáme zpracovatele
 • Na e-mail vám pošleme kalkulaci
 • Zpracujeme podklady a ověříme originalitu
Ikona obálky
Pošleme vám hotové podklady
Ilustrační obrázek studenta v popředí

Chcete se na něco zeptat?

+420  739 409 291
Tmavá textura pozadí
Dekorace mřížky na modrém pozadí
Dekorace mřížky na modrém pozadí

Ručíme za:

 • Rychlé zpracování
 • Přijatelné ceny
 • Úvodní stránka zdarma
 • Diskrétní přístup
 • 100% spokojenost
 • Citace dle platných norem
 • Zaslání SMS při vytvoření
Objednat
Ikona razítka kvality