Bakalářská práce

Správně vypracovaná a obhájená bakalářka je váš klíč ke zdárnému ukončení prvního stupně vysokoškolského vzdělání. I když jde o vůbec nejkratší typ závěrečné práce, její přípravu se rozhodně nevyplatí podcenit. Klíčová je pro zpracování bakalářské práce nejen volba toho nejvhodnějšího tématu a jazyková a stylistická správnost, ale také schopnost vyhledat si seriózní zdroje a používat správně odbornou terminologii. A jak by taková bakalářská práce měla vlastně vypadat?

Struktura bakalářské práce

Titulní strana

Titulní strana bakalářské práce je vždy pevně daná formátem konkrétní VŠ. Je třeba doplnit pouze název práce, jméno autora, jméno vedoucího práce, místo a rok zhotovení.

Abstrakt / anotace

Krátký text, který stručně shrnuje zvolené téma práce. Následuje za úvodní stranou a měl by být zpracován hned ve dvou jazycích – v českém i v anglickém. A protože žijeme v době internetové, i tady už se uvádějí klíčová slova, podle kterých pak bude práce na síti lépe dohledatelná.

Poděkování

Poděkování sice patří k nepovinným částem bakalářské práce, ale nic jím rozhodně nezkazíte. Spíš naopak. Zkoušející komise slušné gesto rozhodně ocení.

Obsah

Strana shrnuje nadpisy jednotlivých kapitol společně s čísly stránek, na kterých je najdeme. Jde o poslední nečíslovanou stranu bakalářské práce.

Úvod

Základ práce, který si při obhajobě každý z členů komise aspoň letmo prohlédne. Proto je potřeba dát si na něm výjimečně záležet. Z úvodu si totiž udělá komise obrázek nejen o vaší práci, ale i o vás samotných, o vašem vyjadřování i o zvládnutí celé problematiky.

Jádro

Jádro bakalářské práce se dělí na dvě části – teoretickou a praktickou. Teoretická část obsahuje podklady použité k výzkumu v praktické části a měla by tvořit maximálně 50 % celkového obsahu práce. Praktická část popisuje aktuální stav konkrétního jevu a vaše vlastní názory nebo návrhy na vylepšení. Obsahuje také citace a případné grafy nebo tabulky.

Závěr

Krátké shrnutí obsahu celé práce. Měl by prezentovat váš vlastní názor nebo návrh na budoucí řešení dané problematiky.

Seznam použité literatury

Na všechny literární prameny, ze kterých vycházíte, je třeba během celé práce průběžně odkazovat. Tady je prostor pro jejich kompletní shrnutí. Doporučujeme formátovat dle normy stanovené metodickými pokyny školy.

Zdá se vám zpracování bakalářské práce trochu nad vaše síly? Nebo na to prostě jenom nemáte čas? Rádi vám čas i starosti ušetříme. Přihlaste se nám o pomoc.

Potřebuji pomoc s bakalářkou
Dekorační prvek s ornamenty
Dekorační prvek tmavý roh

Jak to funguje?

 • Vyplníte objednávku
 • Vyhledáme zpracovatele
 • Na e-mail vám pošleme kalkulaci
 • Zpracujeme podklady a ověříme originalitu
Ikona obálky
Pošleme vám hotové podklady
Ilustrační obrázek studenta v popředí

Chcete se na něco zeptat?

+420  739 409 291
Tmavá textura pozadí
Dekorace mřížky na modrém pozadí
Dekorace mřížky na modrém pozadí

Ručíme za:

 • Rychlé zpracování
 • Přijatelné ceny
 • Úvodní stránka zdarma
 • Diskrétní přístup
 • 100% spokojenost
 • Citace dle platných norem
 • Zaslání SMS při vytvoření
Objednat
Ikona razítka kvality